Jdi na obsah Jdi na menu
 

most1.jpg

V soutěži lze hlasovat pro rekonstrukci obloukového mostu rychlostní silnice R6. Ten se klene nad svým soutěžním rivalem cyklostezkou Ohře.

SOKOLOVSKO – Rekordních čtyřicet tři staveb z celé republiky se přihlásilo do 9. ročníku soutěže Česká dopravní stavba a technologie roku - ČDS&T 2011. Jednou z nich je i cyklostezka Ohře s pořadovým číslem 16, jejímž přihlašovatelem je Karlovarský kraj. Pokud byste chtěli podpořit tuto stavbu svým hlasem, můžete tak učinit hlasováním o Cenu veřejnosti. Vyhodnocení soutěže se uskuteční 17. května 2012 v Praze.

Cyklostezka Ohře je páteřní cyklostezkou protínající podél toku řeky Ohře Karlovarský kraj od hranice s Německem až po Ústecký kraj. Je zařazena do sítě nejvýznamnějších cyklotras České republiky pod číslem 6. Celková délka činí 110 kilometrů. „Společně s navazujícími úseky je významnou krajskou komunikaci pro cyklisty, kteří ji využívají k cestám do práce, do školy, za službami a návštěvou do sousedních měst. Mimo tuto dopravní funkci má samozřejmě význam i turistický a sportovní, a to nejen pro cyklisty, ale i pro in-line, nordic walking, procházky přírodou a v zimě i pro běžecké lyžování,“ informovala mluvčí Karlovarského kraje Andrea Bocková.

Hlasovat je možné také pro rekonstrukci mostu přes řeku Ohři na rychlostní silnici R6 – Nové Sedlo – Sokolov. stezka.jpgStavba představuje neobvyklé řešení rekonstrukce přemostění vystavěné v roce 1976. Rozšíření dvoupruhové komunikace u Lokte na čtyřpruhovou bez stavebního zásahu do památkově chráněného údolí bylo řešeno v předstihu. V projektu byla navržena na betonový 300 metrů dlouhý obloukový most ocelová mostovka tak, aby plně využila únosnost železobetonové spodní stavby včetně oblouku.

Do hlasování se může veřejnosti zapojit do 15. května prostřednictvím internetových stránek TOP EXPO CZ.

                                                               

 

 

 

V Lokti se cyklostezka vine podhradím.