Jdi na obsah Jdi na menu
 

vystava_kraslice1.jpg

Výstava o konci války v Kraslicích je k vidění v malém sále ZUŠ Kraslice.

KRASLICE – Sedmdesáté výročí ukončení druhé světové války a osvobození města od nacismu si připomenou ve dnech 7. až 9. května 2015 obyvatelé Kraslic.

První den oslav, tedy ve čtvrtek 7. května se mohou přijít od 14 hodin podívat na ukázku automobilových veteránů na náměstí 28. října. O dvě hodiny později se zde uskuteční vzpomínkový akt k výročí konce druhé světové války. Později od 17 hodin vypukne v městských sadech bujará lidová veselice. Ve 23 hodin pak oblohu nad městem ozáří slavností ohňostroj.

V pátek 8. května se mohou lidé vypravit do městské knihovny, kde se od 14 hodin odehraje beseda a křest knihy Ve stínu Krušných hor od sokolovského publicisty PhDr. Vladimíra Bružeňáka. Následně od 17 hodin se bude konat vzpomínková mše v kostele Božího Těla.

Další ze vzpomínkových akcí bude pietní akt u hrobu padlých vojáků na hřbitově v Kraslicích, který se uskuteční v sobotu 9. května od 15.30 hodin.

Pro zájemce o regionální historii je také určená výstava v malém sále Základní umělecké školy Kraslice, která je tematicky věnovaná výročním oslavám osvobození Kraslic americkou armádou. Prezentace je přístupná do 12. května. Otevřeno je zejména v pracovní dny od 10 do 12 a odpoledne od 14 do 16.30 hodin.

Zajímavým momentem významného výročí také jistě bude vzpomínková jízda po demarkační linii Kraslicemi, která je naplánovaná na neděli 21. června od 10.30 do 11 hodin.