Jdi na obsah Jdi na menu
 

gardner1.jpg

 Muzikant Petr Gardner ukazuje grafické návrhy pro nová alba.

LOKET – Fanoušci legendární západočeské kapely Pestalozzi se konečně dočkají. Již v pátek skupina zahraje na hudebním festivalu v Lokti a potvrdí tím dlouho slibovaný comeback. Pro své příznivce má navíc připravený dárek v podobě novinkového alba ´Nekonečná jízda´ s dvanácti zbrusu novými songy. A aby toho nebylo málo, zpěvák a frontman Pestalozzi Petr Gardner pouští do prodeje exkluzivní sólovou deskou ´Seš plná motýlů´. Fanouškům tak dokazuje, že svá slova o návratu k muzice myslí smrtelně vážně. A všechnu tu parádu si chce náležitě užít.

„Řekl jsem si, že si k letošním padesátinám udělám radost a natočím sólovou desku. Jsem moc rád, že se to podařilo a cédéčko je venku. Snad se bude posluchačům líbit. Na albu je šest úplně nových písní a čtyři starší, ale nahrané v upravené aranži, takže jsou téměř k nepoznání,“ prozrazuje exkluzivně Gardner. „Prvotním záměrem bylo, že deska bude celá akustická, s pianem, kytarou a občasným basovým doprovodem. Ve mně to ale pořád nějak bublá a startuje, což způsobuje, že nejsem schopný udržet klidovou verzi. Výsledkem je pak hudební nářez, kde řvou tři elektrické kytary a píseň má neskutečný odpich,“ popisuje zpěvák tvůrčí proces ovlivněný gejzírem emocí. Vybroušený a vyzrálý styl slibuje také nová deska Pestalozzi. Od posledního alba ´Český idiot part I.´ uplynulo sedm let a tak lze očekávat svěží drive a moderní zvuk. Svůj osobitý styl ale v žádném případě kapela neopouští.

Páteční koncert v přírodním amfiteátru v Lokti slibuje nejen vystoupení Pestalozzi, ale i dalších hvězd české hudební scény. Festival láká od 18 hodin na Debbi, Annu K a Support Lesbiens. „Na koncert se neskutečně moc těším. Hrát budeme 40 minut a během show nasadíme nejen naše známé hity, ale i tři nové písničky. Publikum bude určitě spokojené,“ říká s úsměvem Gardner. „Letos nás ještě čekají další koncerty v Plzni, Lounech, Karlových Varech i Praze. Jelikož jsme měli docela dlouhou pauzu, tak mám skoro chuť říkat, mějte s námi slitování, jsme mladá začínající skupina,“ žertuje muzikant a přitom ťuká do svého laptopu a otevírá facebookovou stránku Pestalozzi. „Jdeme s dobou, jsme dokonce i na sociální síti,“ vtipkuje Gardner.

Další nápady, kterými chce hudební comeback ještě více posílit, doslova sype z rukávu. „V létě mám v plánu natočit pro svoji sólovku videoklip. Představu mám takovou, že budeme hrát na střeše Becherplatzu a hotelu Thermal v Karlových Varech. Záběry pro klip necháme pořídit z helikoptéry, která bude kroužit nad městem. Myslím, že to bude vypadat skvěle,“ rozzářil se Gardner. 

Hudební historie skupiny Pestalozzi se začala psát v roce 1989. Doposud vydali čtyři alba - Zařiď to!, Nebudu už na tebe nikdy zlej a Český idiot part I. – plus novinkové CD Nekonečná jízda. Zpěvák Petr Gardner má na svém kontě čtyři sólové desky Becher Gardner Party, Pusa na dobrou noc, Hejno vran a aktuální Seš plná motýlů. Za nejznámější hity dodnes platí Magdalenka, Já si tě najdu, Ukolébavka.