Jdi na obsah Jdi na menu
 

znak-mp.jpgSOKOLOV - Spolupráci s Městskou policií v Sokolově si nemohou vynachválit pracovníci zdejšího azylového domu. Kdykoli strážníky požádají o pomoc, pokaždé se dočkají vstřícné odezvy. A to i v případě, když poprosí strážce pořádku, aby přijeli do azylového domu podrobit opilého klienta dechové zkoušce na alkohol.

„Jednou se nám stalo, že jsme tu měli problém s agresivním klientem, který byl zjevně opilý. Abychom mu mohli ukončit pobyt kvůli porušení pravidel, museli jsme mít důkaz, že je skutečně pod vlivem alkoholu. Bohužel nám zrovna nefungoval alkoholtester, tak jsme zavolali na městskou policii, jestli by nám nemohli nějak vypomoci. Strážníci okamžitě přijeli, dali klientovi dýchnout a my jsme ho pak na základě jejich měření mohli poslat pryč,“ popsala jeden z případů vedoucí Azylového domu v Sokolově Jaromíra Fajtová.

Sociální pracovníci dokonce neslyšeli od strážníků odmítnutí, ani když na služebnu zavolali, že mají potíže s klientkou s vážnou psychickou poruchou. „Jednalo se o velice komplikovaný případ a klientku jsme u nás vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nemohli umístit. Strážníci nám pomohli tak, že dotyčnou ženu odvezli do Psychiatrické léčebny v Dobřanech,“ uvedla Fajtová. „Za tak vstřícný přístup a ochotu se patří poděkovat. A já to říkám velice ráda, sokolovští strážníci v čele s velitelem Petrem Kubisem jsou profesionální jednotkou,“ řekla s povděkem vedoucí.       

V azylovém domě musejí také často řešit problémy za své klienty. „Sociálně slabá rodina dostala příležitost bydlet v panelovém domě. Nebylo však možné, aby rodiče měli v bytě kromě třech svých dětí také psa. Tudíž ho museli dát do útulku. Sami si to však nedokázali dojednat a tak jsme jim pomohli a domluvili umístění pejska právě přes městskou policii do záchytného zařízení pro zvířata na Ranči Vránov,“ připomněla nedávný případ Fajtová.

Spolupráce funguje i v rámci sbírky ošacení pro klienty azylového domu. „Lidé nosí na služebnu nepotřebné oblečení a strážníci nám pak tyto věci vozí do našeho zařízení na Šenvertu. I to považujeme za nadstandardní iniciativu a důkaz podpory našich služeb,“ poznamenala Fajtová s tím, že strážníci během roku myslí i na děti z azylového domu. „Jakmile městská policie pořádá dětské dny nebo mikulášské nadílky, automaticky pozvou i děti našich klientek. Je to od nich velice milé,“ doplnila vedoucí.