Jdi na obsah Jdi na menu
 

  peceni_vanoce1.jpg

 Dětem se ze všeho nejvíce líbilo válení a vykrajování těsta.

SOKOLOV/KRASLICE - Veselá a klidná sváteční atmosféra zavládla ve středu v Intervenčním centru v Sokolově. Z kuchyně se linula vůně právě dopečeného cukroví, děti okukovaly dárky pod rozzářeným stromečkem, a kdo chtěl, mohl se přidat ke zpívání vánočních koled. Příjemné setkání, které navozovalo rodinnou pohodu, si přišli užít klienti sokolovských azylových domů a intervenčního centra.

  peceni_vanoce3.jpg

 Společné zpívání vánočních koled bavilo děti i dospělé.

Na tvářích všech bylo vidět uvolnění a radost ze společného posezení. Zejména dětem jiskřily oči, jakmile spatřily, co jim nadělil Ježíšek. Ruku k dílu pak ochotně přidaly při pečení vánočního cukroví. S válečkem na těsto si obratně poradily i ty nejmenší ratolesti. A že se ušpinily moukou, jim vůbec nevadilo. „Dětem se nejvíce líbilo válení a vykrajování těsta. S vervou se pustily do práce a za chvíli byl stůl plný sladkých kapříků, zvonečků, hvězdiček a stromečků,“ usmála se vedoucí Intervenčního centra Eva Chalupníková Doležalová. Její kolega Jiří Král se naopak chopil kytary a během chvilky rozezpíval děti i všechny dospěláky. Kdo neznal slova, alespoň si pobrukoval nebo podupával v rytmu svátečních melodií. 

Školáci z Kraslic obdarovali děti z azylového domu

Lidé si Vánoce spojují se zakončením roku a s trávením času v rodinném kruhu. Vzpomínají na své blízké, předávají si dárky a někdy i vykonají dobrý skutek. A právě to je případ žáků 1. a 2. stupně speciální školy v Kraslicích. Ty společně se svými učitelkami a rodiči uspořádali sbírku nadbytečných hraček a následně ji odvezli do Azylového domu pro matky s dětmi v Sokolově, který provozuje organizace Pomoc v nouzi, o.p.s.

„Vybrali jsme spousty plyšových zvířátek, různé hry a knížky. Za přivezené hračky pak naši školáci dostali malé dárečky - prstové loutky z pohádky Shrek. Kromě toho si mohli prohlédnout prostory zařízení a dokonce nakouknout do některých pokojů,“ popsala návštěvu azylového domu Iva Sokolová, učitelka ZŠ praktická a ZŠ speciální Kraslice. „Naším cílem bylo přiblížit dětem sváteční čas, kdy myslíme na druhé a uvědomit si, že být ve zdraví a lásce spolu jeden s druhým, znamená víc, než spousty dárků pod stromeček,“ poznamenala Sokolová.  

peceni_vanoce4.jpg

Školáci z Kraslic přivezli dětem z azylového domu sbírku nepotřebných hraček.