Jdi na obsah Jdi na menu
 

klikacky1.jpg

V nových knihách si rádi čtou klienti, zaměstnanci i návštěvníci zařízení.

SOKOLOVSKO - Z knihovničky plné nových publikací se těší klienti Domů na půl cesty v Nebanicích a Kynšperku nad Ohří, které provozuje nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Díky projektu ´Pomáhám klikem´, se jim do rukou dostaly desítky krásných knížek pro dětské i dospělé čtenáře. Vybírat si mohou z pohádkových příběhů, obrázkových publikací, napínavých románů nebo knih o slavných osobnostech.

„Knížky miluji a svým dětem z nich často předčítám,“ svěřila se maminka Radka, klientka Domu na půl cesty v Kynšperku nad Ohří. Publikacemi si rádi listují i zaměstnanci a také hosté, kteří zařízení navštěvují.   

Projekt ´Pomáhám klikem´ dlouhodobě běží na webovém magazínu DobráVěc.cz s garancí partnera, jímž je internetový obchod knihcentrum.cz. „Děkujeme organizátorům projektu i lidem, kteří pro nás naklikali tolik pěkných knížek,“ prohlásil Ondřej Žák, vedoucí Domů na půl cesty v Nebanicích a Kynšperku nad Ohří.

A jak takzvané klikačky vlastně fungují? Postup je velice jednoduchý. Lidé pomáhají tak, že na webových stránkách klikají na konkrétní odkaz, čímž navyšují částku o dvacet haléřů, až ji posunou k cílové sumě. Již předtím stejným způsobem návštěvníci portálu DobráVěc.cz například naklikali několik balíků knih pro Azylový dům v Sokolově.