Jdi na obsah Jdi na menu
 

arena1.jpgKLINGENTHAL - Špičková klání v klasickém lyžování se konají v únoru jen kousek od českých hranic. Český fanoušek může zamířit do německého Klingenthalu - konkrétně do Vogtland Areny, která se nachází asi šest kilometrů od Kraslic.
Vogtland Arena s jedním z nejmodernějších skokanských můstků na světě a náročnými běžeckými tratěmi hostí závody Světového poháru ve skocích na lyžích a v severské kombinaci. Na vlastní oči tak lze vidět české skokany Romana Koudelku, Jakuba Jandu či Lukáše Hlavu na jiném než harrachovském můstku. Stejné je to s českými sdruženáři Pavlem Churavým, Miroslavem Dvořákem nebo Tomášem Slavíkem.

Třídílný klingenthalský seriál odstartoval poslední lednový víkend Kontinentálním pohárem v severské kombinaci. Vyvrcholení přijde 14. a 15. února, kdy do Vogtland Areny zamíří nejlepší světoví skokané na lyžích. Tamní klání se řadí do takzvaného FIS Team Tour, kdy během týdne a dvou po sobě následujících víkendů vystřídají skokané německé můstky ve
Willingenu, právě Klingenthalu a nakonec mamutí v Oberstdorfu. Výsledky se sčítají a vítězný stát získá prémii 2,5 milionu korun. Letos mohou o opředí hodně promluvit také čeští závodníci, kteří zažívají nejlepší sezonu za poslední roky.
V Klingenthalu, skutečně na dosah nejen ze západních Čech, se představí i absolutní světová špička včetně vítěze nedávného Turné čtyř můstků Gregora Schlierenzauera a jeho rakouských krajanů, kteří skončili na stupních vítězů s ním – Thomas Morgenstern a Andreas Kofler.
Ve dnech 17. a 19. února vystřídají skokany sdruženáři. Ti absolvují na můstku HS 140 a okolních tratí dva závody Gundersenovou metodou s desetikilometrovým během. Na startu by se měl objevit také olympijský vítěz a obhájce celkového triumfu ve Světovém poháru Jason Lamy-Chappuis z Francie. Pro české reprezentanty půjde o generálku před závody Světového
poháru v Liberci o následujícím víkendu.