Jdi na obsah Jdi na menu
 

 nemocnice1.jpg

 Nová JIP Iktového centra je vybavena nejmodernějšími přístroji.

SOKOLOV - Modernizovanou iktovou jednotku mohou od nynějška využívat pacienti sokolovské nemocnice. Má více lůžek a k tomu je vybavena těmi nejmodernějšími přístroji. „Iktová centra dokážou snížit úmrtnost na akutní cévní příhodu mozkovou a zároveň závislost pacienta na další nemocniční péči až o 30 procent. Preferujeme komplexní koncept péče o pacienta s akutní cévní příhodou - a ten je dokončením nové JIP Iktového centra úplný. Od akutní fáze, přes diagnostiku, léčbu až po časnou rehabilitaci. Nově budeme schopni přijímat i nejzávažnější pacienty závislé na ventilační podpoře," sdělil Aleš Novák, zástupce primáře neurologického oddělení Nemocnice Sokolov. 

Zdravotnické zařízení je od roku 2011 součástí páteřní sítě certifikovaných pracovišť v České republice. Prodloužení certifikátu na další období bylo podmíněno rozšířením kapacity lůžek intenzivní péče nejméně na osm, čehož se ve stávajícím uspořádání nedalo dosáhnout. „Proto jsme ve spolupráci s Nemos Sokolov přistoupil k rekonstrukci druhého nadzemního podlaží pavilonu B. Touto přestavbou Iktové centrum získalo celkem deset plně vybavených lůžek a jedno na příjmu. Původně jich oddělení mělo pouze šest,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák. Náklady vyšly na 20,3 milionu korun, které ze svého rozpočtu uvolnil Karlovarský kraj. 

Rekonstrukce umožnila rozšíření kapacity iktové JIP v blízkosti centrálního příjmu pacientů, oddělení zobrazovacích metodik (především CT) i lůžkové části neurologického oddělení. „Již dnes funguje coby referenční centrum pro asi 200 tisíc pacientů Sokolovska, Chebu, Mariánských Lázní nebo Aše. Ve spolupráci se záchranou službou se daří ošetřit pacienty postižené mrtvicí v co nejkratší době, a tím minimalizovat následky tohoto závažného onemocnění,“ vysvětlil Čermák. 

Nová JIP Iktového centra je vybavena těmi nejmodernějšími zdravotnickými přístroji, které se společnosti Nemos Sokolov podařilo získat z Integrovaného operačního programu Ministerstva zdravotnictví. Jejich hodnota dosahuje bezmála 15 milionů korun.