Jdi na obsah Jdi na menu
 

hellpes1.jpg

Přijďte podpořit výcvik psů pro postižené. Foto: Archiv Helppes

SOKOLOV - Pochod pro Helppes. Tak je pojmenované zábavné putování na Ranč Vránov u Sokolova, kde se v sobotu 18. června 2016 v době od 14 do 18 hodin uskuteční benefiční akce pro celou rodinu na podporu organizace Helppes. Na programu jsou hry, soutěže pro děti, žonglování, ukázky agility, výcviku policejních psů, představení činnosti hasičů a zdravotnické záchranné služby. Na místě bude také stánek prevence Městské policie Sokolov, kde se zájemci dozvědí spoustu zajímavých věcí o práci strážníků. Děti se budou moci povozit na koních, dovádět v pěně nebo obdivovat vojenskou techniku. K dobré náladě jistě přispěje také vystoupení regionálních kapel Dependence a CoFoLa. Chybět nebude občerstvení a vuřty na opékání pro děti. Vstup je volný.

Trasa pochodu je značená. Cesta vede od vlakového nádraží v Sokolově po modré turistické značce až na Ranč Vránov (délka cca 7 km). Kratší varianta pochodu je od železniční stanice Svatava zastávka, odkud je to na Ranč Vránov zhruba 3 km. „Účastníkům, co se vydají na pochod, doporučujeme vyjít s časovým předstihem, aby stihli zahájení ve 14 hodin. Ze Sokolova nejméně o 2 hodiny dříve a ze Svatavy přibližně o 1 hodinu dříve. Kdo nebude chtít jít pěšky, může na akci dorazit na kole, motorce nebo autem,“ vzkazuje široké veřejnosti Milan Hloušek, PR manažer Pomoci v nouzi, o.p.s.

„Nejdůležitější je, aby na Ranč Vránov dorazilo co nejvíce lidí. Smyslem akce totiž je finančně podpořit organizaci Helppes, jejímž posláním je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života, zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu a v neposlední řadě i získání větší soběstačnosti. To vše pomocí speciálně vycvičených psů v projektu Pomoc přichází na čtyřech tlapkách,“ vysvětluje Martin Polák, pracovník Azylového domu v Sokolově.

Akci organizují město Sokolov, Městská policie Sokolov ve spolupráci s Azylovým domem neziskové organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Sponzorem je pivovar Permon Sokolov.

Program:
14:00 – zahájení akce na Ranči Vránov
14:30 – vystoupení kapely CoFoLa
15:00 – hry a soutěže pro děti
16:00 – ukázky policie, hasičů a záchranné služby
17:00 – vystoupení kapely Dependence
18:00 – závěr akce