Jdi na obsah Jdi na menu
 

flixbus3.jpg

FlixBus rozšiřuje spojení mezi regionálními městy. Foto 2x:FlexiBus

SOKOLOV - Globální poskytovatel mobility FlixBus bilancuje první rok působení na českém dopravním trhu. Od loňského srpna přepravil v rámci Česka a mezi ČR a zahraničím 2,3 milionu cestujících. Pomáhá tomu i rozšiřování nabídky spojení mezi českými regionálními městy a navyšování spojení do zahraničí. Od zítřka do své sítě přidává město Sokolov, mezi Prahou a Libercem navyšuje frekvenci spojení o 30 procent.

Psal se rok 2015, kdy FlixBus nabídl první mezinárodní spojení zelenými dálkovými autobusy z Prahy. Od té doby dopravci roste nabídka počtu dostupných spojení i počet cestujících. Důležitý okamžik rozvoje nastal v srpnu loňského roku, kdy FlixBus vstoupil také do české vnitrostátní dopravy. Od loňského srpna přepravil v rámci Česka a mezi ČR a zahraničím 2,3 milionu cestujících.

„Je za námi první rok existence na linkách vnitrostátní dopravy. Jsme rádi, že se nám podařilo vzbudit zájem o naše služby u spousty zákazníků v autobusové dopravě. Cestujícím chceme nabízet nejširší síť dopravních spojení v celé Evropě a s tím souvisí i průběžná expanze v českém regionu. Postupně do naší sítě přidáváme další nová města i zastávky, chytřeji propojujeme možnost kombinace cestování na vnitrostátních i mezinárodních linkách a v neposlední řadě pracujeme i na technologických inovacích v naší službě,“ uvádí Pavel Prouza, ředitel FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.

FlixBus svým zákazníkům nabízí vysoký komfort cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecími zásuvkami, extra místem na nohy, dostatečným zavazadlovým prostorem a kvalitním Wi-Fi připojením. Jeho další výhodou je i nízká cena, nejvýhodnější jízdenky pro cesty v rámci České republiky začínají od 29 Kč.

Přes 30 zastávek v ČR, od zítřka i Sokolov a centrum Liberce

S dopravní dostupností do hlavního města si v nejbližší době významně polepší obyvatelé Karlovarského kraje. Od čtvrtka budou některé autobusy FlixBus zajíždět na trase mezi Prahou a Karlovými Vary až do Sokolova a Chebu. „Na rozvoji naší zelené sítě neustále pracujeme. Některé autobusy FlixBus budou od zítřka stavět na zastávkách Sokolov Těšovice, Sokolov Terminál a Cheb autobusové nádraží. Týdně se jedná o více než 30 spojů,“ potvrzuje Pavel Prouza.

flixbus1.jpg

Změnou v jízdních řádech potěší i obyvatele Liberce. Zde od čtvrtka dopravce přidává druhou zastávku v centru města na ulici Fügnerova, díky které se cestující mohou mezi Prahou a Libercem dopravovat pohodlněji. Na této trase také dojde k navýšení počtu spojení o 30 procent, až na 15 spojení mezi Prahou a Libercem denně.

Neomezená Wi-Fi a postupné zavádění rezervace sedadel v autobusech

FlixBus oznámil také inovace v nabídce svých služeb na českých vnitrostátních linkách. Od srpna zavádí pilotní projekt neomezeného připojení na internet v kvalitě 4G/LTE a plánuje odblokovat streamovací služby jako Spotify, Youtube, iVysílání ČT atd. s maximálním datovým tokem 1 Mb/s.

Zákazníci zelených autobusů mohou v rámci většiny vnitrostátních tras navštívit i zábavní portál v prohlížeči svých zařízení na stránce media.flixbus.com. Zde najdou aktuální polohu vozidla zobrazenou na mapě, informační zprávy, filmy a hry. Portál zábavy je dostupný v češtině, angličtině i němčině a nabídku dostupných filmů plánuje FlixBus pravidelně obnovovat.

Už během června si FlixBus pro své zákazníky nachystal novinku v procesu rezervace jízdenek, která je prozatím dostupná při rezervaci přes webové stránky. „Na základě četných žádostí našich zákazníků postupně zavádíme možnost rezervace vybraných sedadel. O sedadla s nejlepším výhledem v autobuse je pochopitelně největší zájem. Chceme umožnit rezervovat si taková sedadla i cestujícím, kteří přistoupí v průběhu cesty. Stejně tak můžeme dvojicím garantovat místa vedle sebe,“ doplňuje Pavel Prouza.