Jdi na obsah Jdi na menu
 

vano1.jpg

Účastníci kurzu si vyzkouší fotografování pod vedením Roberta Vana.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Mistr aktu a umělecké fotografie Robert Vano se opět vrací se svým fotografickým workshopem na Statek Bernard v Královském Poříčí. Účastníky kurzu bude zasvěcovat do tajů uměleckého řemesla o víkendu 1. a 2. prosince 2018. Tedy v období adventu, kdy se na Bernardu uskuteční první Vánoční trhy.

Letos na jaře Robert Vano oslavil v Královském Poříčí své sedmdesáté narozeniny. A jelikož si prostředí historického Statku velice oblíbil, není divu, že pokračování fotografických seminářů směřuje právě sem.
„Pod vedením Roberta Vana si účastníci kurzu vyzkouší fotografování portrétu i aktu v přirozeném světle. Zároveň nahlédnou do tajů, inspirace a zkušeností tohoto světoznámého fotografa,“ uvedla Romana Parmová z umělecké agentury OliveArt pořádající seminář slibující dva dny plné nevšedního fotografování.

Zájemci o kurz se mohou hlásit písemně na adrese romana.parmova@seznam.cz nebo telefonicky na čísle 603 201 052. Organizátoři však upozorňují, že počet účastníků workshopu je omezen.
Robert Vano jako jeden z mála fotografů používá stále tradiční fotografické metody. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film. Spolupracuje se světovými značkami, a vede sérii workshopů. Nejraději fotografuje při denním světle, používá techniku platinotypie.

Robert Vano se narodil roku 1948 na Slovensku v obci Nové Zámky. Krátce po maturitě v roce 1967 emigroval do USA, kde začínal pracovat jako maskér a asistent pro fotografy módy a pro časopisy Vogue, Bazaar, Donna, Seventeen, Elle a další. Od roku 1984 působil jako samostatný fotograf v New Yorku, Paříži a Miláně. V roce 1990 se vrátil do Československa. Následně pracoval jako umělecký ředitel české edice časopisu Elle a dále jako art director v agentuře Czechoslovak models. V roce 2010 získal Evropskou cenu Trebbia za tvůrčí činnost.