Jdi na obsah Jdi na menu
 

 vikend-s-kapikem1.jpg

 Děti si našly na statku Bernard nového kamaráda - maskota Kapíka.

KRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Dětským smíchem a hlaholem ožilo o víkendu Zábavně naučné centrum řeky Ohře na statku Bernard v Královském Poříčí. Pro nejmenší návštěvníky tu byl připravený pestrý program plný soutěží, her a vědomostních kvízů. Za doprovodu Kapíka, modré postavičky připomínající obří kapku, se děti nadšeně vrhaly do víru veselého dovádění a luštění jednoduchých rébusů. Se svým novým kamarádem se dokonce mohly vyfotografovat nebo od něj dostaly sladkou odměnu, když se jim v soutěžích dařilo.

Z prohlídky naučného centra byly děti skutečně nadšené. Některé se sem podívaly vůbec poprvé, a jakmile spatřily, kolik atrakcí tu na ně čeká, překvapeně vykulily oči. „Mně se nejvíce líbilo jezdit na kole, co mu říkají rotoped. Když jsem šlapala, vyráběla se přitom elektřina,“ svěřila se devítiletá Gabriela z Kraslic.  

 vikend-s-kapikem2.jpg

 Závody na rotopedech. To byla skvělá zábava pro malé návštěvníky.

Víkendový program s Kapíkem byl ideální pro rodiny s dětmi, které nerady zahálí a dávají přednost smysluplnému trávení volného času. „V centru řeky Ohře je k vidění spousta zajímavostí z našeho regionu, které jsou prezentované zábavnou a zároveň poučnou formou. Co tu doposud nebylo, je Kapík, náš nový maskot a zároveň průvodce dětských návštěvníků,“ přiblížil novinku jednatel statku Bernard Miroslav Makovička.  

Ojedinělá expozice Zábavně naučného centra řeky Ohře je otevřená od srpna roku 2011. Pomocí interaktivních modelů představuje rozmanitosti a zvláštnosti z celého toku řeky, tedy od jejího pramene v bavorských Smrčinách až po Litoměřice, kde se pak vlévá do Labe. Dominantou výstavy je obří model Ohře. Na něm jsou umístěny dotykové obrazovky s videospoty, na kterých lze spatřit více než 80 zajímavostí z německé i české strany. Audiokomentář k nim namluvil nezaměnitelným způsobem Vladimír Čech. 

Expozice je inspirativním zdrojem informací také pro děti. Modely všech mostů, dolů, staveb a jezů jsou interaktivní, takže si každý může zvolit, co se chce o dané atrakci dozvědět. „Prohlídku naučného centra doporučuji i aktivním cestovatelům. Zcela jistě tu získají mnoho skvělých tipů na výlety do okolí nejen v Čechách, ale i v německém příhraničí,“ poznamenal Makovička.

 vikend-s-kapikem4.jpg

  Rozjařené dětské tváře byly důkazem, že se víkendová akce na statku vydařila. 

 

Náhledy fotografií ze složky Víkend s Kapíkem