Jdi na obsah Jdi na menu
 

 vesnice1.jpg

 V roce 2011 se ze Zlaté stuhy radovali ve Vintířově. Kdo uspěje letos?

KARLOVARSKÝ KRAJ – Dvacítka obcí se letos přihlásila do krajského kola soutěže Vesnice roku. Z okresu Sokolov to jsou čtyři – Dasnice, Dolní Rychnov, Lomnice a Těšovice. Z karlovarského regionu to je sedm účastníků - Andělská Hora, Hájek, Hroznětín, Nové Hamry, Otovice, Otročín a Sadov. Nejvíce obcí, celkem devět, se pak do soutěže zapojilo z Chebska - Hranice, Krásná, Lázně Kynžvart, Ovesné Kladruby, Poustka, Třebeň, Tři Sekery Tuřany a Valy. 

„Cílem soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil. 

V průběhu května a června navštíví přihlášené obce hodnotitelská komise, která bude posuzovat například péči o zeleň, vedení obecní knihovny, péči o historickou i současnou zástavbu obce či vedení kroniky. „Kromě Zlaté stuhy za absolutní vítězství, budeme udělovat také diplomy i mimořádná ocenění. Obce, které uspějí, získají tak jako každý rok peněžitou odměnu, její výši bude schvalovat krajské zastupitelstvo. Celkem by mělo být rozděleno 370 tisíc korun,“ vysvětlil Navrátil. 

Vítěz krajského kola postoupí do celostátní soutěže. V minulém roce titul Vesnice roku Karlovarského kraje a Zlatou stuhu získala obec Křižovatka. Předloni se tímto oceněním pyšnil Vintířov.